Kim jesteśmy?

Jesteśmy pasjonatami kultury włoskiej, dlatego nauczanie języka włoskiego daje nam wiele radości i satysfakcji. Jesteśmy też profesjonalistami. Nasi lektorzy to osoby odpowiednio przygotowane merytorycznie i metodycznie do nauczania. Wszyscy, nawet native speakerzy mają wykształcenie filologiczne.

szkoła języka włoskiego Porto Felice

Dlaczego Porto Felice?

Osiem lat temu wystartowały nasze pierwsze kursy języka włoskiego, wtedy jeszcze pod marką szkoły języków iberyjskich Porto Alegre Katowice. Zainteresowanie nauką włoskiego było jednak tak duże, że postanowiliśmy stworzyć szkołę specjalizującą się tylko i wyłącznie językiem włoskim i kulturą Italii i tak powstała Szkoła Porto Felice.  

Nie jesteśmy supermarketem językowym, który ma w swojej ofercie niezliczoną ilość języków, ale zwykle i tak najważniejszy jest angielski. Nie jesteśmy też jedną z wielu na szybko skleconych szkółek, które na gruncie online wyrosły „jak grzyby po deszczu”. Nasz program nauczania jest zgodny z wytycznymi Rady Europy. Prowadzimy kursy języka włoskiego na wszystkich poziomach nauczania, od A1 (dla początkujących) do C2 (dla bardzo zaawansowanych) oraz kursy konwersacyjne, dla firm i dla dzieci. Na naszych kursach korzystamy z rynkowych podręczników, natomiast lektorzy często przygotowują dodatkowe materiały, a przede wszystkim przemycają na zajęciach ciekawostki i anegdotki związane z Włochami. Koordynatorką kursów jest nasza Ortensia, Włoszka, która na Uniwersytecie Aldo Moro w Bari ukończyła nauczanie języka włoskiego jako obcego.

Uczymy z pasją, ponieważ uwielbiamy to robić i głęboko wierzymy, że razem damy radę 🙂 Zapraszamy!

Co oferujemy?:

 • Prowadzimy trzy rodzaje grupowych kursów poziomowych zróżnicowanych pod względem intensywności i liczby zajęć w semestrze, kursy konwersacyjne oraz kursy indywidualne. Zarówno w formacie stacjonarnym, jak i online. Dzięki temu możesz dopasować typ kursu do Twoich preferencji i ilości czasu, który chcesz poświęcić na naukę włoskiego (więcej o kursach)
 • Doświadczonych i profesjonalnych lektorów – wszyscy nasi lektorzy (zarówno Polacy jak i nativi) są wykształconymi filologami i posiadają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka włoskiego
 • Elastyczność – zazwyczaj na jednym poziomie językowym prowadzimy po kilka grup. Dzięki temu możesz wybrać taką, która będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. A jeżeli z jakiś powodów nie będziesz mógł uczestniczyć w zajęciach swojej grupy, zaległości możesz odrobić z inną grupą lub na bezpłatnych konsultacjach z lektorem
 • Przystępne ceny – cena 1h lekcyjnej zaczyna się od 23 zł.
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Oprócz nauki języka będziesz mógł zanurzyć w  kulturze, obyczajach i tradycjach Półwyspu  Apenińskiego
 • Familijną atmosferę, kompetentną i niezwykle sympatyczną obsługę  🙂

Dlaczego jeszcze warto wybrać Porto Felice?

 • w przypadku kursu standardowego koszt jednej godziny lekcyjnej to jedynie 23 zł
 • oferujemy bezpłatne konsultacje
 • przy tworzeniu harmonogramu weźmiemy pod uwagę Waszą dyspozycyjność
 • nie mamy żadnych opłat rezerwacyjnych ani manipulacyjnych, jeśli zrezygnujecie z kursu w ciągu pierwszych 7 dni od jego rozpoczęcia (bez względu na powód), wpłaconą kwotę zwracamy w całości
 • w przypadku nieobecności na zajęciach zaoferujemy odrobienie ich  z inną grupą (oczywiście na tym samy poziomie)
 • organizujemy spotkania kulinarne, gdzie razem gotujemy, a potem sprawdzamy czy nam wyszło 🙂
 • współpracujemy z licznymi instytucjami kultury, na bieżąco informujemy Was o wydarzeniach związanych z kulturą  włoską.