Ortensia Alfano - kursy języka włoskiego stacjonarnie i online.jpg

Ortensia Alfano

Ciao! Nazywam się Ortensia i jestem rodowitą Włoszką, z regionu Puglia. Od czterech lat mieszkam w Polsce, ale moja przygoda z Polską zaczęła się dawno dawno temu …:D Dzięki mojej narodowości pojawił się pomysł na moją pracę. Zajmuję się przede wszystkim przekazywaniem mojej wspaniałej kultury innym.

Jak to robię? Oczywiście poprzez nauczanie języka włoskiego (studia językowe Universita’Aldo Moro, Bari-Włochy), ale i także przez włoskie warsztaty kulinarne. Jako mama dwojga małych polsko-włoskich dzieci, dwujęzyczność to moja codzienność. Dlatego nauka języka włoskiego nie tylko będzie ciekawa, ale też zabawna smaczna i pełna śródziemnomorskich klimatów.

Giulia Kaminska Di Giannantonio szkoła jezyka wloskiego

Giulia Kamińska Di Giannantonio

Ciao a tutti! Jestem italianistką z wykształcenia, pochodzenia i zamiłowania. Uczyłam się na Uniwersytecie Śląskim oraz na włoskich uniwersytetach w Padwie i Perugii. Swoją teoretyczną wiedzę o języku nieustannie poszerzam o praktykę w czasie licznych (dłuższych i krótszych) pobytów we Włoszech – kraju, w którym się urodziłam. Ponoć odznaczam się też włoskim temperamentem 😉

Dominika Chwist szkoła jezyka wloskiego

Dominika Chwist

Ciao! Nazywam się Dominika. Włoskiego zaczęłam uczyć się w liceum i była to miłość od pierwszego wejrzenia. Potem skończyłam Kolegium Języków Obcych w Gliwicach, gdzie ukończyłam Filologię Włoską. We Włoszech mieszkałam 3 razy. Dwa razy był to Erasmus, a po licencjacie pojechałam na rok do Mediolanu.
W wolnym czasie najchętniej czytam książki i oglądam seriale, a gdy mam go trochę więcej, to podróżuję do Włoch 🙂

Michał Pomorsk - szkoła języka włoskiego. Kursy języka włoskiego online.

Michał Pomorski

Ciao! Nazywam się Michał Pomorski, kocham kobiecą piłkę ręczną, mój najwspanialszy, rodzinny Lublin i język włoski. Jestem italianistą, od 18 lat zajmuję się dydaktyką, ucząc cudze, dorosłe dzieci. Uwielbiam też rowery i trolejbusy, dlatego tego lata przebyłem na dwóch kołach trasę Lublin – Tychy, by pojeździć trolejbusami w tym śląskim mieście. Coś jeszcze? Mam słuch absolutny i ukończyłem szkołę muzyczną 🙂

Ania Bednar - kursy języka włoskiego

Ania Bednar

Ciao! Nazywam się Ania i z przyjemnością zabiorę Was w niesamowitą podróż jaką jest nauka języka włoskiego! Zaczęłam ją jeszcze w liceum, a później zgłębiałam jej tajemnice na studiach w Gliwicach i Krakowie. Uwielbiam włoską muzykę i kuchnię. W wolnych chwilach szydełkuję czapki, wybijam rytmy na cajonie i planuję podróże, te małe jak i te kulinarne po różnych zakątkach świata. Do zobaczenia na naszych zajęciach!

Patrycja Król - kursy języka włoskiego

Patrycja Król

Mam na imię Patrycja. Jestem lektorem języka włoskiego w wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu. Studiowałam język włoski na Uniwersytecie Śląskim, pogłębiając umiejętności na studiach podyplomowych. Moją wiedzę i umiejętności zdobyłam jednak nie tylko na studiach, ale również mieszkając i pracując 6 lat we Włoszech.

Łączę skutecznie wiedzę uniwersytecką z doświadczeniem, stosuję zarówno klasyczne metody nauczania takie jak : Metoda gramatyczno – tłumaczeniowa, metoda bezpośrednia, jak również metodę częściowego „zanurzenia” w języku docelowym CZY METODĘ INDUKCYJNĄ. Jestem pasjonatką języka włoskiego, co pozwala mi skutecznie nauczyć tego języka każdą osobę. Na moich zajęciach kursanci mogą poczuć się jak w słonecznej Italii! Ulubione motto: Se non ci provi, non lo saprai mai!

Magdalena Brachmańska - kursy języka włoskiego

Magdalena Brachmańska

Magda jest związana z Porto Felice od trzech lat. Jak sama mówi, celem nauki języka jest swobodne poznawanie świata we wszystkich jego niuansach, od gramatyki po szczegółowe elementy kultury danego regionu, dlatego właśnie to przekazuje uczniom na wszystkich poziomach rozwoju. Pasjonuje się językami obcymi, a swoją pasję ugruntowała zdobywając wykształcenie wyższe, a obecnie również spełnia się jako wykładowca akademicki. Prywatnie jest osobą aktywną, lubiącą podróżować i zgłębiać tajniki nowoczesnych technologii. Jeśli chcesz po prostu poczuć się, jakbyś był w kraju swoich marzeń, wybierz zajęcia z Magdą
Kasia Kozik - szkoła języka włoskiego

Kasia Kozik

Kasia zajmuje się nauczaniem języków od około 2014 roku. Praca ta daje jej wiele radości i satysfakcji. Poza studiami filologicznymi ukończyła również prawo i to właśnie podczas studiów na tym drugim kierunku postanowiła skierować swoją ścieżkę zawodową w stronę języków obcych. Była to dobra decyzja. 

Jest również absolwentką podyplomowych studiów dla tłumaczy tekstów specjalistycznych języka włoskiego oraz studiów i kursów dla tłumaczy tekstów prawnych i prawniczych języka hiszpańskiego. W pracy lektora korzysta ze zróżnicowanych materiałów, aby umożliwić kursantom wielowymiarowe poznanie języka oraz kultury danego obszaru językowego. W czasie wolnym lubi czytać we wszystkich znanych językach oraz spędzać czas na łonie natury. Chętnie spaceruje oraz jeździ na rowerze.

Ania Małachowska - kursy języka włoskiego

Ania Małachowska

Buondì! Mam na imię Ania i od 3 lat uczę języka włoskiego, który stał się moją pasją oraz stylem życia. Kocham włoską literaturę i muzykę, która daje mi energię do działania każdego dnia.

Ukończyłam studia filologiczne oraz wyjechałam na pół roku do Como w ramach Erasmusa, by móc zanurzyć się w języku włoskim. W wolnym czasie uwielbiam przygotowywać nowe potrawy lub oglądać filmy i programy związane z gotowaniem. Na zajęciach korzystam ze zróżnicowanych materiałów, dzięki czemu nauka staje się przyjemniejsza. Cieszę się, że będziemy mogli poznać się lepiej podczas naszych spotkań. Do zobaczenia! Ciao!